Saturday mood

Sobota rano. Brak planów i pomysłów na życie. W sumie mogłabyś poczytać, pouczyć się do egzaminu warunkowego, który masz za tydzień, ruszyć swój licencjat… Ale serio? Tak zmarnować czas? Nope.

Kiedy cały twój tydzień przypomina gonitwę rodem z The Looney Tunes Show, nadejście wolnego dnia, traktujesz niczym błogosławieństwo. Błogosławieństwo, które niestety im dłużej nie możesz zaplanować swojego czasu, coraz bardziej przypomina przekleństwo :/ I ja w zeszłą sobotę zderzyłam się właśnie z takim dniem, który prawie wpędził mnie w depresję.  

Ale jednak w y g r a ł a m! Udało mi się pokonać dzień wolny i mało tego, zapełniłam go pasmem niesamowitych wrażeń i doświadczeń. Pytanie: Jak?

 

Właściwie przez przypadek. Przyszedł do mnie mój chłopak i przy kawie, ciastkach i sitcomie New Girl, stwierdziliśmy: pójdziemy na spacer.

Mieliśmy zamiar zobaczyć wernisaż fotografii Torunianki, ale żadne z nas nie było na tyle mądre, żeby wcześniej sprawdzić, gdzie to w ogóle jest… Zaufaliśmy więc intuicji i daliśmy się prowadzić brukowanym uliczkom.

I tak, najpierw dotarliśmy do Galerii Top – Art. Wcześniej wielokrotnie przechodziłam obok tego budynku, ale w sobotę pierwszy raz zajrzałam do środka. Wow…

 

Później nadszedł czas na Muzeum zabawek i bajek. Ze względu na dłuugą kolejkę do kasy niestety miejsca nie zwiedziliśmy 🙁 Było dużo osób z dzieciakami w przeróżnym wieku, więc wydaje mi się, że to fajna weekendowa rozrywka. Kiedyś się wybiorę to napiszę więcej w temacie, a teraz tylko podaję do wiadomości: 

Takie miejsce istnieje! 🙂

 


Nasza starówka jest bardzo widowiskowa. Praktycznie za każdym razem odkrywam w niej coś nowego. Jakiś drobny szczegół… Wiecie, że z Torunia można zobaczyć koniec świata? 🙂

 

Gorąco polecam zwiedzać starówkę, zwłaszcza kiedy macie wolny czas i sprzyjającą pogodę – słońce to nieoceniony towarzysz spacerów! Po miesiącach częstego śniegu, deszczu i śniego-deszczu, wszyscy jesteśmy spragnieni naturalnej witaminy D i światła, więc time to try it! Poza tym, doznania estetyczne gwarantowane 🙂

Pozdrawiam, Wasza #TeZetWu 

 

2 Comments

Add Yours
  1. 2
    kotersey

    Super post! W Galerii Top-Art nigdy nie byłam, teraz widzę że muszę się wybrać. (Uwielbiam takie galerie,w Edynburgu miałam taką jedną w tym stylu tuż za rogiem od mieszkania). A Koniec Świata to bardzo malowniczy pub.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *