Zręczny lunch [ranking]

Uwielbiam jeść rękami : rwać, łamać, maczać w sosie…

Nie umiem tego wyjaśnić tak samo jak nie umiem wyjaśnić nerwicy natręctw mojej matki 🙂 Po prostu, jedzenie rękoma sprawia mi ogromną przyjemność! Oczywiście w pewnych sytuacjach powstrzymuję swoje nietypowe zapędy, ale raz dziennie w porze lunchu pozwalam sobie zaszaleć. Pytanie: Gdzie w Toruniu wybrać się na “zręczny” lunch?


RANKING TORUNIANKI Z WYBORU


1 Miejsce : Restauracja Pueblo 

Typ kuchni: Meksykańska

Uwielbiam: Nachos con queso, kukurydziane czipsy polane serem Cheddar, podawane z trzema salsami oraz Quesadillas con queso y salsa fresca, tortille zapiekane z mozzarellą lub cheddarem i salsą fresca. Nigdzie nie piłam tak dobrej lemoniady! Fanom słodkich drinków polecam Strawberry Margarita.

Klimat: Przypomina mi restaurację, w której pracowała Emma Morley, bohaterka filmu One Day, grana przez Anne Hathaway [zobaczcie tu : 08:50 s].

Gdzie: ul. Mostowa 7

Ceny: Nachos con queso 16,00.
Quesadillas con queso y salsa fresca 16,00.
Strawberry Margarita 16,00.
Lemoniada 0,5l 7,50.

#TeZetWu: W Pueblo zrobisz sobie selfie w prawdziwym sombrero 🙂2 Miejsce :
Bread house cafe

Typ kuchni: Your perfect coffee break

Uwielbiam: Kokosowy pudding z tapioki z musem malinowym (co prawda jem go łyżeczką, ale słoiczek trzymam w dłoni no i robi mi za lunch, więc chyba się zgadza).

Klimat: Hygge, czyli przyjemne miejsce sprzyjające odprężeniu i chwili dla siebie. Zapach croissantów i aromat kawy pobudzają zmysły, a słodkie przysmaki zaspakajają głód przyjemności.

Gdzie: ul. Fosa Staromiejska 2

Ceny: Pudding z tapioki 7,00.

#TeZetWu: #cosy #design3 Miejsce : Royal India Restaurant 

Typ kuchni: Indyjska

Uwielbiam: Pieczywo Naan 🙂 Z potraw najczęściej wybieram aromatyczną Channa Masalę, czyli ciecierzycę w oryginalnej kompozycji ziół indyjskich. Do tego obowiązkowo kokosowe Lassi – chłodzi i orzeźwia, zwłaszcza po pikantnych nutach.

Klimat: Miejsce uwodzi orientalnym designem. Takie małe, ukryte Tadź Mahal Torunia.

Gdzie: ul. Prosta 19

Ceny: Channa Masala 16,99 (we wtorki), a poza ofertą lunch’ową 26,00. Lassi 9,00.

#TeZetWu: Obserwujcie fanpage restauracji. Często pojawiają się info. o promocjach. Raz nawet wygrałam kolację dla dwojga 🙂


Wasza #TeZetWu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *