#Miejsca

Sushi Kushi [recenzja]

Wychowałam się na kotletach mielonych i plackach drożdżowych. Kiedy słyszałam o restauracjach z sushi, obok zazwyczaj padał komentarz o rozrzutności i ignorancji ludzi, którzy je spożywają: “Nie mają co robić z pieniędzmi! W dupach im się poprzewracało”! Sushi to surowa ryba, którą zamawiają niewstydzący się własnej megalomanii szpanerzy, tylko po to, aby podkreślić swój wysoki status społeczny. DLACZEGO TAK MNIE OKŁAMANO? 🙁

W Toruniu punkty sushi to m.in. Dom Sushi czy Koi Sushi, jednak moja nieufność do surowych ryb, kazała mi szukać szczęścia gdzieś indziej. Kiedy przeprowadzałam sushi-wywiad wśród moich znajomych, nikt nie krył swojej słabości do azjatyckiej potrawy i nieraz padało pytanie: “No to kiedy idziemy?” A ponieważ talerz “rybnej rozkoszy” nie wydawał mi się czymś MEGA, nigdy nie szliśmy. Dopóki nie spróbowałam… 

Co mnie przekonało?

Na pierwsze sushi wybrałam się do Sushi Kushi. O istnieniu tego miejsca uświadomił mnie Instagram [zobacz], a decyzję podjęłam po rozmowie z obsługą, która na moje “od czego powinnam zacząć, boję się surowej ryby?”, otworzyła menu i szczegółowo zaprezentowała ofertę z rybą niesurową. Okazało się, że jest sporo interesujących opcji… 😃 Postanowiłam wyrobić sobie swoją opinię na temat sushi.

Lokal:

Nowe wrażenia smakowe uprzyjemnił mi więc minimalistyczny design restauracji SushiKushi; ciepłe płomyki świec oraz drobne akcenty roślinne. Żeby było zabawniej, challenge podjęliśmy we dwoje. Zarówno on, jak i ja bez doświadczenia z pałeczkami. 

Zamówienie:

Przy pierwszym zamówieniu zwyciężyła moja troska o komfort psychiczny. Zamówiliśmy Futomaki z grillowanym łososiem oraz Futomaki z pieczoną krewetką. Idealny zestaw dla dwojga, choć na początku wydawał się trochę mały:)

Sposób podania: #foodesign, #foodart, #fitporn na żywo 🙂 


Wrażenia: 

Nasze kubki smakowe eksplodowały! Nie wiedziałam, że taki smak istnieje, jednak bez sosu sojowego, wasabi i imbiru nie byłoby aż tak fajnie.  

Polecam:

Tylko pamiętajcie, że ja dopiero ZACZYNAM poznawać sushi-klimat w Toruniu. Ostatnio zamówiłam w Kushi Futmaki na wynos i wciąż nie mam Kushi nic do zarzucenia. Jakość i realizacja zamówienia 10/10.

#TeZetWu:

Sushi to nie surowa ryba. Sushi to kompozycja składników (najczęściej jednym z nich jest ryba lub krewetka podana w formie surowej, pieczonej lub grillowanej), która dostarcza intensywnych wrażeń smakowych. Sushi stanowi wyraźny bodziec smakowy i wizualny. Degustacja pierwszego sushi to dobry pomysł na randkę 😃

 

PS: Degustacja drugiego, trzeciego i każdego sushi to też dobry pomysł na randkę! 😃

#TeZetWu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish