Kulturalna blondynka

Podsumowanie marca

MARCOWE: ODKRYCIE || WYDARZENIE || CZŁOWIEK || POTRAWA || INSPIRACJA

Okay, myślałam, że tylko CSW proponuje ciekawe programy wydarzeń… Pomyliłam się, nie tylko. W tym miesiącu zaliczyłam dwa niesamowite koncerty w Dworze Artusa i na samo ich wspomnienie mam ciary 🙂 O TO WŁAŚNIE CHODZI! Dokładnie tego brakowało mi w Toruniu!

Inspirujące wydarzenia, spotkania, ludzie… #WDWORZEDZIEJESIE 🙂 Serio, po “Osieckiej po męsku” i koncercie Sorry Boys czuję, że mogę w Toruniu więcej niż myślałam! Godzina spędzona z Marcinem Januszkiewiczem czy Belą Komosińską podziałały na mnie jak solidne sesje coachingowe. Tyle uczuć, zaangażowania, pasji…  Ej, ja też tak chcę!

Staromiejski to już nie ten sam Staromiejski. Kiedy przechodzę starówką, budynek z czerwonej cegły przypomina mi, że można żyć, czując więcej i bardziej. Dwór Artusa to wyjątkowa architektura, klimat, styl…  To serce naszej starówki 🙂


  • WYDARZENIE MIESIĄCA – Konkurs recytatorski

Wygrałam, ale tylko dlatego, że dzień wcześniej spotkałam się z Szymonem, który zainspirował mnie osobowością “relentless” 🙂

O 7 rano, obudziło mnie ustawione przypomnienie: TO DZIŚ. Fuck, nie umiem na pamięć całej prozy… Czas na ogarnięcie się 2 godz. Szybka decyzja – słaby punkt większości kobiet. To go or not to go? Ok, rozważmy opcje. Fuck, nie ma czasu! Jak mogłam zapomnieć o tym konkursie?

Kiedy dotarłam do Towarzystwa Naukowego (ul. Wysoka) i zobaczyłam scenę, uczestników… Chciałam się wycofać. Zaryzykowałam, tylko dlatego że dzień wcześniej Szymon Borkowski (tak, ten z Idola :P) nakładł mi do głowy o sukcesach ludzi, którzy potrafią czuć się wygodnie w sytuacjach niewygodnych.


  • CZŁOWIEK MIESIĄCA – Robert Olkowski

Robert Olkowski, działacz społeczny, z którym mam coraz więcej wspólnego, był głównym dowodzącym przy organizacji 7 edycji koncertu i akcji charytatywnej “Podarujmy Iskrę Nadziei”

21 marca w Muzeum Etnograficznym okazaliśmy wsparcie osobom niepełnosprawnym i seniorom. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy rozdano 130 paczek z żywnością.

Osobiście zaangażowałam się w koncert trochę nieświadomie. Wspierając akcję od strony promocyjnej nie wiele wiedziałam. Dopiero podczas koncertu, kiedy zobaczyłam konkretnych ludzi i uświadomiłam sobie “wow, to dla nich”. Czułam, że patrzę na czyjś sens życia. A występu Szymona Borkowskiego długo nie zapomnę 🙂


  • POTRAWA MIESIĄCA – Budinio

Aktualnie to numer jeden na mojej liście słodkich odkryć w Toruniu. Najsłodszy deser, jaki jadłam! Kosztuje 10 zł i zamówicie go w restauracji Chleb i Wino. W smaku przypomina Monte, ale jest 2 razy smaczniejszy! #mega #uwielbiam

Jaką kulinarną rozkosz warto obczaić w Toruniu?


Ciekawe doświadczenie, przede wszystkim dlatego, że poszłam na wystawę z osobą, która twierdziła, że to w ogóle nie jej klimaty i ona w takie miejsca nie chodzi. Cóż… Mi było łatwiej wyjść 🙂  Polecam wam Instagram Olka Dudiakamój osobisty informator o wystawach w CSW (gość prowadzi też sympatyczne live’y na Instastories).

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish