Kulturalna blondynka

#NOHASH

O tym, czego nie publikuję…

Instagram to tylko kompilacja fotek lifestylowych: kawki, restauracje, sztuka, toruńskie uliczki… Ładne chwile. Nie życie.

 

Pomysł na siebie

Na profilu dzielę się stylowymi kadrami typu #picoftheday. Dbam o spójność treści i dopasowuję ją tak, żeby się podobała. Torunianka z wyboru to przestrzeń online, w której staram się przekonać, że w mieście mniejszym niż Poznań, Kraków czy Warszawa też można zrobić piękne Throwback Thursday i żyć “instadobrze”


Wybór offline

Publikuję rzadko, bo blog nie jest moim życiowym priorytetem. Przez ostatni rok nauczyłam się sama utrzymywać i myślę, że dość sensownie ukierunkowałam moją wrażliwość. Od czterech miesięcy angażuję się w pomoc ludziom bezdomnym i osobom niepełnosprawnym. Dlaczego o tym nie mówię? Bo dla mnie to nie jest powód do dumy. Uważam, że każdy z nas ma wybór i pomaga innym tyle, ile chce i może. To nie są scenerie na Insta czy Fejsa.

  • Z tygodnia na tydzień coraz bardziej zależy mi, żeby zmieniać rzeczywistość ludzi, którzy sami nie potrafią jej zmienić.
  • 8 maja pierwszy raz opublikowałam informację, że współorganizuję koncert z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Umysłową.
  • Ucieszyłam się, kiedy pod zdjęciem zobaczyłam  ponad 20 lajków! 

Jak pomagam?

Działam w formie nie zinstytucjonalizowanej.
Zdarza mi się współpracować z różnymi placówkami, ale politycznie jestem niezależna. 


Wspieram osoby niepełnosprawne, angażując się w różne eventy, pisząc artykuły i przygotowując materiały promocyjne. To naprawdę satysfakcjonująca praca. Zarówno organizatorzy, jak i odbiorcy naszych działań mają w sobie mnóstwo pozytywnej energii i szczerych emocji. Są prawdziwi.


A bezdomność... Kiedy chcesz pomóc osobie bezdomnej, powinieneś wiedzieć, jak to zrobić. Nie rzucasz złotówki na odczepnego “bo to tylko złotówka”, a na efekty trzeba czekać i można się nie doczekać. To regularne wyjścia na ulicę, opatrywanie ran, wzywanie pogotowia, rozmowy, przebywanie…. Tematowi poświęcę osobny wpis.


  • Do grupy wspierającej bezdomnych dołączyłam w lutym.
  • Regularnie uczestniczę w cotygodniowych spotkaniach, na których uczę się, jak pomagać.
  • Od 4 miesięcy dostrzegam na starówce nie tylko atrakcyjne stylówki i promocje. 

 

#Torunianka z wyboru

Fot. 1 i 2 – MigawKami
Fot. 3 – Fotograf Toruń – Lena Paracka

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish