Kulturalna blondynka

Grupa MoCarta MISTRZOSTWO

20180705_211413.jpgSiedziałam na widowni Amfiteatru Muzeum Etnograficznego i brakowało mi słowa, żeby jakoś określić występ muzyków na scenie. Każde, które przyszło mi do głowy wydawało się zbyt banalne. Grupa MoCarta zmieniła moje pojęcie o współczesnej kulturze. Serio, na podstawie ich programu: „Ale CZAD!, czyli podróże Grupy MoCarta” chętnie napisałabym pracę magisterską. Jestem absolutnie zachwycona. Jeżeli kiedykolwiek będziecie mieli możliwość wybrania się na ich koncert kabaretowy – IDŹCIE albo podarujcie bilety bliskim. Nie ma opcji, że się nie spodoba 🙂 Słowo Torunianki z wyboru.

5 lipca odwiedziłam Paryż, Czechy, Chiny, USA… Grupa MoCarta zaprezentowała najwyższy poziom kulturalnego żartu, nawiązując do wpadek z podróży, obyczajów innych kultur czy bieżących wydarzeń, m.in. Mundialu 🙂 W przegenialny sposób łączyli muzykę klasyczną z powszechnie znanymi hitami, opowiadając widowni historie o pełnym niespodzianek, zaskakującym świecie. Myślę, że po powrocie z koncertu nie tylko ja miałam ochotę spakować walizkę i ruszyć w nieznane.

Amfiteatr.jpg

Największe wrażenie zrobiła na mnie intermedialność koncertu opanowana do perfekcji. Nie było żadnego poślizgu, żadnego spóźnienia czy niedociągnięcia. Muzycy po mistrzowsku grali na instrumentach smyczkowych i wchodzili w interakcję z obrazami multimedialnymi – wszystko zagrało! Nawet, kiedy skrzypce, altówkę i wiolonczelę zastąpiły: papierowy kubeczek, tablet i fujarka 🙂

Muzyka na żywo w ciepły, letni wieczór w amfiteatrze to wyjątkowy klimat. Czterej panowie w eleganckich smokingach i ich muzyczne dowcipy na długo zapadną mi w pamięć. Ale… to jeszcze nie koniec Koncertów pod Gwiazdami 🙂 Sprawdźcie program i łapcie chwilę, bo ucieka!

  36723615_1825548537467922_3134840811955421184_o

#Torunianka z wyboru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish